Wolumen obrotu kryptowalutami spadł w czerwcu o ponad 40%

Według raportu CryptoCompare wolumen handlu kryptowalutami na platformach internetowych na całym świecie spadł w czerwcu o 42,7% w porównaniu z majem.

Powodem załamania handlu był spadek ceny Bitcoina z jego dużą zmiennością, a także agresywna polityka chińskich władz wobec górników kryptowalutowych i giełd internetowych, czytamy w raporcie. Tak więc cena bitcoina w czerwcu spadła do 33 tys. dolarów, a do końca miesiąca najpopularniejsza kryptowaluta obniżyła swoją wartość o 6%.

Wolumen obrotu za miesiąc wyniósł tylko 2,7 biliona dolarów, a maksymalny dzienny wolumen obrotu kryptowalutami na giełdach był o 42,3% niższy od wartości szczytowej w maju.

Największą giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu wykonywanych na niej transakcji pozostaje Binance, na której dokonano transakcji za 668 miliardów dolarów. To o 56% mniej niż w maju. Na drugim miejscu znajduje się Huobi Global z Hongkongu z obrotem 162 miliardów dolarów (-40,2% w porównaniu z majem). Pierwszą trójkę zamyka giełda OKEx, zarejestrowana na Seszelach (141 mld USD, -41,6%).

Comments (No)

Leave a Reply

43 + = 51