Wyspa na Pacyfiku będzie mieć własną kryptowalutę

Dla tych, którzy naprawdę chcą uciec od hałaśliwego, codziennego życia, prawdopodobnie spodoba się ten projekt. Niedługo pojawi się nowa “pływająca wyspa”, która w całości będzie odrębnym krajem. Projekt wspierany jest przy pomocy francuskiego rządu Polinezji, ale będzie miał własne władze państwowe i własną kryptowalutę, Varyon (VAR).

Nazywana pływającą, wyspecjalizowaną strefą ekonomiczną (SEZ), 300-domowa społeczność jest pierwszym tego rodzaju projektem i koncepcją zaprojektowaną w celu zbadania możliwości szerszego jej wdrożenia. Projekt niesie ze sobą 50 milionów dolarów i oczekuje się, że będzie zrealizowany nie później niż w 2022 roku. Naród wyspiarski, który wciąż nie ma nazwy, otrzymał poparcie od “Blue Frontiers” i “Seasteadingu Institute” – są to dwie grupy popierające inicjatywę i sprzedaż krypto-monet VAR.

W rozmowie z CNBC, badaczka Nathalie Mezza-Garcia powiedziała: “Jest ważne, aby projekt ten był testowany na wyspach Polinezji. To jest region, w którym ziemia spoczywa na koralowcach i zniknie wraz ze wzrostem poziomu mórz”.

Dla tych, którzy mają mniej wątpliwości co do projektu takiego jak ten, istnieje wiele powodów, dla których ma to sens. Pływająca wyspa oferuje dogodną lokalizację dla przesiedlonych osób. Dodatkowo, jako podmiot samoregulujący, jego gospodarka będzie wspierać firmy pozostające poza wpływem kontroli konkretnego rządu. Powinno to pozwolić na znacznie większą innowacyjność i przedsiębiorczość. Ponieważ coraz więcej wysp – z których wszystkie byłyby samorządne – stają się dostępne, jeśli “obywatel” nie lubi ekosystemu, w którym się znajduje, nie trzeba nic więcej, jak tylko przeskoczyć na nową wyspę.

Mezza-Garcia wskazała, że jedynym celem rządu będzie dostarczanie usług ludziom. Wyjaśniła: “Oznacza to, że istnieje stabilność, poza zmiennymi wpływami geopolitycznymi, problemami handlowymi i wahaniami kursów walut – to idealny inkubator”.

Aby koncepcja takiej pływającej wyspy funkcjonowała prawidłowo, musi się spotkać kilka czynników. Ponieważ waluta jest ściśle krypto, należy zmobilizować zmienność obserwowaną na rynkach. Nie wiadomo, czy istnieje wystarczająco duże zainteresowanie założeniem nowych kolonii wyspiarskich, mimo że często słyszymy: “Pojadę na wyspy w najbliższe święta”.

plażaKolejny czynnik będzie zależeć od jakości kodu programowania bockchain VAR. Ponieważ wszystko w tej społeczności zaczyna się od blockchaina, konieczne jest, aby kod był praktycznie bezbłędny. Ostatni czynnik jest prawdopodobnie najbardziej wątły, z widokiem na niestabilny rynek krypto. Projekt liczy na regularną degradację terenów wspieranych przez rafy koralowe, co powoduje konieczność poszukiwania nowych terenów do zagospodarowania. Ponieważ degradacja może trwać całe dekady lub wieki, może okazać się to bardzo trudne, aby nabrać wystarczającego zainteresowania w krótkim czasie i żeby aby projekty były opłacalne. Źródło: coingeek.com

Zobacz cały artykuł

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of