forsagegif

Za smartfony Samsung można płacić w kryptowalutach

Samsung Electronics zaczął akceptować płatności za smartfony w kryptowalutach. Wiadomość została opublikowana na oficjalnej stronie firmy CopPay w Facebooku. Firma CopPay zabezpiecza elektroniczne płatności za zakup produktów południowokoreańskiego producenta sprzętu.

W obecnej chwili możliwość zapłaty kryptowalutami jest dostępna tylko dla klientów Samsung z niektórych miast w krajach bałtyckich i Portugalii. Jednocześnie zakupów z użyciem kryptowalut można dokonywać tylko w sklepach fizycznych firmy, a nie za pośrednictwem Internetu.

Płatności w krypto walucie – lista kryptowalut akceptowanych przez Samsung do płatności jest dość szeroka. W momencie publikacji za smartfony będziemy mogli płacić używając Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, NEM, Ripple i Steem. Firma zapewnia, że wkrótce lista dostępnych walut zostanie rozszerzona.

smartfonPoczątek akceptacji płatności w kryptowalutach jest dla firmy Samsung strategicznie ważną inwestycją w przyszłość i jednocześnie nowym kursem marketingowym, uważają eksperci branżowi. Praktyka pokazuje, że liczba klientów chcących płacić cyfrową gotówką nie przekracza 1% całkowitego udziału.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x