Zaginiony dysk twardy z 7.500 bitcoinami ma teraz wartość 72 miliony dolarów

W 2013 r. James Howells pojawił się na pierwszych stronach gazet, gdy ukazała się historia jego zaginionego dysku twardego. Howells był jednym z pierwszych Bitcoinerów, który w 2009 r. wydobył 7.500 Bitcoinów używając swojego laptopa – gdy krypto-waluta była nadal łatwa do wydobycia i niewiele warta.

Według The Guardiana, on wydobywał je na laptopie Dell przez ponad tydzień i przestał to robić, ponieważ jego dziewczyna skarżyła się, że laptop jest zbyt głośny i gorący. W 2010 roku przypadkowo rozlał lemoniadę na swoim laptopie Dell, więc rozebrał go na części. Dysk twardy, na którym znajdowały się Bitcoiny, trafił do szuflady, w której przebywał przez trzy lata, aż do pewnego dnia.

Czyszcząc swój stary sprzęt IT, nie pamiętał, że na twardym dysku miał pieniądze, więc po prostu go wyrzucił. W tym czasie powiedział “wiesz, kiedy wkładasz coś do kosza, a w głowie mówisz sobie” to zły pomysł “? Naprawdę to miałem na myśli. “Kiedy zdał sobie sprawę z tego, co zrobił, szukał kopii zapasowej, przypadkowej kopii, czegoś, co dałoby mu dostęp do pieniędzy, ale niczego nie udało się znaleźć.

7.500 wyrzuconych BTC, o wartości ponad 600 000 $.Wtedy jego historia miała nagłówki o wartości przekraczającej 5 milionów dolarów, które zaginęły na składowisku w Newport.

Howells zrobił co mógł, aby odzyskać swoje pieniądze:

Porozmawiałem z jednym z nich, wyjaśniłem sytuację. I rzeczywiście zabrał mnie w ciężarówce do miejsca, w którym znajduje się wysypisko śmieci, obecnego rowu, nad którym pracują. Chodzi tutaj o wysypisko rozmiarem boiska piłkarskiego, pracownik powiedział, że około trzech lub czterech miesięcy temu wysypisko było mniejsze i płytsze.

Powiedziano mu, że scenariusz, w którym nawet policja musiałaby kopać, wymagałby zespołu 15 osób, w tym kopaczy wyposażonych w obowiązkowe środki ochrony osobistej. Nie mógł sfinansować takiej operacji, więc zrezygnował i założył portfel na datki. Źródło: https://www.cryptocoinsnews.com/missing-hard-drive-with-7500-bitcoin-now-worth-72-million/

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of